Bezpečnost na internetu, v mobilu a počítači pro učitele

Bezpečnost na internetu, v mobilu a počítači pro všechny (normální lidi, učitelky, učitele i s pohledem jejich dětí) aneb zábavný seminář o nebezpečných věcech.

AI_bezpečnost
Určitě o bezpečnosti víte všechno, ale neděláte pro to skoro nic (jako každý druhý). Používáte stroje / přístroje každý den, jste na internetu dnem i nocí, nakupujete v e-shopech, platíte kartou, jezdíte podle navigace, stahujete aplikace i soubory a ochraňujete své i cizí děti. Děláte to ale bezpečně? A jdete tak příkladem?
Znáte a umíte mluvit dlouho a zasvěceně o výrazech jako jsou: zálohování, autorizace, dvojfaktorové ověřování, nebezpečné stránky, sebepoškozování, internetové výzvy, ukradená identita, bezpečná hesla, kyberšikana, phishing, SPAM, FakeNews, podvržená stránka, umělá inteligence (AI) a jiné?

Ať již je vaše odpověď Ano či Ne, přijďte si o tom lidsky (ne „ajťácky“) povídat na náš seminář. Jeho obsah budete tvořit vy svými dotazy, zkušenostmi, nesouhlasy a postřehy. Ukážeme si příklady dobré i špatné. Pokud si odnesete jedinou myšlenku, kterou realizujete (a tím nemyslím „protažení korálků nosem a vytažením ústy“ – slušná výzva, že?), bude digitální svět pro vás i vaše děti zase o kousek bezpečnější.
A to snad chceme.

Naše školení nabízíme v různém rozsahu – 4 nebo 8 hodin, aby přesně odpovídalo vašim časovým možnostem a tvoříme je na míru vašim potřebám.
Každé školení přizpůsobujeme na míru vašim konkrétním podmínkám i znalostem.

Tento text vznikl s pomocí ChatGPT a doprovodný obrázek vygeneroval Tvůrce obrázků Microsoft (9/2024).